Aktualności
Kontakt z nami

Mariusz Cybulski 531-900-434
m.cybulski@mieszkaj-nowoczesnie.pl

Damian Laskowski 537-844-840
d.laskowski@mieszkaj-nowoczesnie.pl

Konrad Hałaczkiewicz 516-440-554
k.halaczkiewicz@mieszkaj-nowoczesnie.pl

Coraz bliżej… zima ! Czyli słów kilka na temat ogrzewania…

Z autopsji wiemy, że nawet najnowocześniejszy sysytem grzewczy, bez odpowiednio dobranego sterowania, przyniesie znikome korzyści. Dlatego ważną rolę pełnią urządzenia sterujące naszym systemem grzewczym, dzięki czemu możemy cieszyć się mniejszymi rachunkami za ogrzewanie, dostosować temperaturę indywidualnie do swoich potrzeb i w pełni korzystać z komfortu cieplnego.

Jednym z najnowszych i najbardziej innowacyjnych rozwiązań jakie obecnie prezentuję rynek, daje nam firma FIBARO o której chyba zbyt dużo rozpisywać się nie trzeba 😉

 

Fibaro daje nam możliwość sterowania ogrzewaniem na wszelakie sposoby:

-sterowanie piecami centralnego ogrzewania,

-klimatyzatorami,

-pompami ciepła,

-podłogówką,

-grzejnikami itp

 

Wszystko zależy od preferencji użytkownika oraz systemu grzewczego zainstalowanego w danym miejscu.

 

Przed podłączeniem ww. urządzeń do Systemu Fibaro należy sprawdzić czy konstrukcja sterownika do danego urządzenia pozwala na zewnętrzne sterowanie przez inne urządzenia. Na rynku dostępnych jest wiele różnych rozwiązań i producenci części z nich utrudnili taką integrację, dlatego należy sprawdzić istnienie takiej możliwości przed zakupem danego rozwiązania bądź podłączeniem Systemu Fibaro do już posiadanego urządzenia.

Zdarza się również, że takie możliwości nie są opisane w instrukcjach do urządzeń, ponieważ funkcje tego typu są rzadko wykorzystywane przez klientów. W większości przypadków nie ma żadnego problemu z podłączeniem Systemu Fibaro do pieców centralnego ogrzewania, rekuperatorów, pomp ciepła itp. urządzeń.

 

Sterować temperaturą w poszczególnych pomieszczeniach możemy na kilka sposobów, jednym z nich jest zastosowanie najnowszej głowicy termostatycznej Fibaro Radiator Thermostat.

FIBARO The Heat Controller Radiator Thermostat (Z-Wave) to zdalnie sterowana i bezprzewodowa głowica termostatyczna umożliwiająca kontrolę temperatury w pomieszczeniu. Głowica pozwala również na pomiar temperatury oraz automatyczne dostosowanie poziomu ogrzewania. Urządzenie może być montowane bez użycia narzędzi na trzech typach zaworów. Intuicyjna obsługa harmonogramów ogrzewania przez aplikację pozwala na łatwe i wymierne oszczędności w Twoim domu.

Zalety termostatu FIBARO:

Więcej na temat samego termostatu w linku poniżej;

Starter Pack Radiator Termostat FIBARO + czujnik temperatury NOWOŚĆ !

Kolejnym sposobem jest sterowanie po przez elektrozawory z którymi system Fibaro może współpracować (po przez wyłącznik on/off) dzięki czemu jest możliwa integracja z kaloryferami oraz ogrzewaniem podłogowym.

Instalacja ogrzewania podłogowego, aby spełniała wszystkie związane z nią oczekiwania, powinna być prawidłowo zaprojektowana, wykonana i wyregulowana. System FIBARO oparty na komunikacji radiowej Z-Wave zapewnia precyzyjną regulację temperatury w twoim domu.

 

 

Dużą zaletą systemu jest możliwość regulacji i programowania temperatury w każdym pomieszczeniu oddzielnie. Głównym regulatorem systemu jest Home Center 2, który odbiera sygnały radiowe z termostatów i na tej podstawie steruje elementami systemu. FIBARO gwarantuje oszczędność energii dzięki: możliwości sterowania temperaturą w poszczególnych pomieszczeniach, programowania jej wartości, ustawieniu odpowiednich scen i przejścia w tryb czuwania. System FIBARO można wykorzystywać do regulacji zarówno prostych systemów jak i systemów bardziej złożonych, w skład których wchodzi kilka pętli podłogowych oraz pomieszczenia wyposażone w grzejniki.

 

Reasumując jeśli chcemy aby system grzewczy, który założyliśmy u siebie w domu spełniał swoją rolę oraz nasze oczekiwania, warto zainwestować w sterowanie z najwyższej półki a takim właśnie jest FIBARO.

 

 

 

 

Erdom Instalacje Płock - Fibaro
Facebook